banner_atrakcje.jpg

  ATRAKCJE


  W okolicy znajdują się liczne restauracje, wędzarnie ryb oraz inne punkty usługowo gastronomiczne.
  Na Górę Żar można wjechać kolejką linowo-terenową, a niedaleko znajdują się kąpieliska przy jeziorze Międzybrodzkim. Czeka tu na państwa niezliczona ilość atrakcji o każdej porze roku.
  02b_400.png

  Stok narciarski na górze ŻAR

  Nauka jazdy na nartach i snowbordzie. Nie musisz startować w zawodach, żeby sprawdzić się w slalomie!
  Przygotowany został slalom z pomiarem czasu na Górza Żar! Twój start zostanie zarejestrowany przez fotokomórkę, a po przekroczeniu mety zobaczysz na monitorze swój wynik końcowy.
  jezioro2_1300.jpg

  Jezioro Międzybrodzkie

  Plażom nad Jeziorem Międzybrodzkim towarzyszą place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego, budki gastronomiczne. To bardzo ciekawe miejsce na rodzinną rekreację. A ponad głowami oglądać można niemal bez przerwy szybowce i paralotnie startujące na pobliskiej górze.

  browar_1300.jpg

  Muzeum Browaru Żywieckiego

  Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie.
  150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum…
  auchwitz.jpg

  Muzeum Auschwitz-Birkenau

  Nie sposób zrozumieć powojennej Europy i świata bez dogłębnej konfrontacji swojego wyobrażenia o człowieku z pozostałościami Auschwitz.
  Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z edukatorem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.
  trolandia.jpg

  Park linowy TROLLANDIA

  Mini park linowy to miejsce niezapomnianej przygody dla dzieci przebywających na świeżym powietrzu, rozwijających koordynację ruchową. W tym niezwykłym miejscu dzieci pokonuja proste przeszkodyzawieszone na wysokości 1-2,5 m. Asekurację stanowią siatki spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa. dostępne dla dzieci od 3 do 13 lat.
  downhill_1300.jpg

  Downhill - trasy

  Trasy PKL Bike Parks w lecie stają się ulubionym miejscem miłośników dyscyplin grawitacyjnych. Gdzie jak nie w górach można poczuć ten flow i adrenalinę buzującą w żyłach? Tym bardziej, że wszystkie trasy są na bieżąco poprawiane i modyfikowane tak, żeby dorównać możliwościom sprzętu i wyobraźni bikerów.
  paralotnie.jpg

  Paralotnie

  Paralotnie to sport, którego idea powstała w końcu lat czterdziestych w USA, ale zrealizowana została dopiero na początku lat osiemdziesiątych w krajach alpejskich. Paralotniarstwo to najtańszy i najłatwiej dostępny sport lotniczy i prawie każdy może zrealizować w ten sposób swoje marzenia o lataniu.
  windsurfing.jpg

  Windsurfing

  Na jeziorze Międzybrodzkim można żeglować, plażować, pływać w pław oraz uprawiać windsurfing. Najlepsze warunki do windsurfingu są przy wiatrach południowych, jest to spowodowane ukształtowaniem zbiornika, który od wschodu i zachodu osłonięte jest przez góry.
   
  inwald.jpg

  Inwałd - park miniatur

  Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw.
  energylandia.jpg

  Energylandia

  Największy park rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 7 roller coasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne.
  zbiornik.jpg

  Sztuczny zbiornik na Górze Żar

  Zbiornik górny jest całkowicie sztucznym zbiornikiem bez dopływu naturalnego. Ma kształt zbliżony do elipsy, której krótsza oś ma ok. 250 m, a dłuższa około 650 m. Powierzchnia korony zbiornika wynosi 14 ha, a jej rzędna 761 m n.p.m. i jest równa wysokości góry Żar przed rozpoczęciem budowy.
   
  monsterroller.jpg

  MonsterRoller

  Sport ten doskonale przyjął się na stokach Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Słowenii, Słowacji, i jest doskonałą alternatywą spędzania wolnego czasu w górach w okresie letnim. Hulajnoga monster jest sposobem na zachęcenie ludzi do korzystania z wyciągów i kolejek linowych w okresie letnim.
  zatorland.jpg

  Zatorland

  Zatorland w Zatorze to kompleks parków rozrywki, składający się z 6 obiektów. To fantastyczne miejsce na weekendową i nie tylko rodzinną rekreację. Pobyt tutaj spokojnie zajmie cały dzień, a to i tak mało czasu na poznanie wszystkich atrakcji.
  lesny.jpg

  Leśny Park Niespodzianek

  Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinno się odwiedzić. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego.

  Napisz do nas

  Kontakt

  Adres:
  ul. Beskidzka 91
  34-312 Międzybrodzie Żywieckie
  woj. śląskie

  Telefon
  tel. 33 866 25 40
  kom. 511 093 158
  Prosimy o kontakt w godzinach od 8:00 do 21:00

  E-mail
  noclegi@ufrancuza.pl
  bistro@ufrancuza.pl

   

  Rezerwacja

  W celu rezerwacji pokoju prosimy
  o kontakt telefoniczny.

  Poniżej podajemy dane rachunku do dokonywania wpłat na poczet rezerwacji (zadatek):

  Ewelina Decamp
  ul. Beskidzka 91
  34-312 Międzybrodzie Żywieckie
  rachunek nr:
  ING Bank Śląski 51 1050 1070 1000 0090 7384 3824

  W tytule przelewu prosimy o podanie terminu pobytu wraz z numerem telefonu, w celu potwierdzenia rezerwacji.

  facebook_page_plugin